Miresevini
  Barcoleta
 
Ish kan nihere nje grue me ni beb ne airoplan edhe u ardh ajo sujardezkaedhe ajo sujardezka u kan gjermank edhe i kan than bite zetensi daz kind e qishtu edhe ajo gruja i ka than ni djali qka po thot aj djali i ka than po thot uleni femijen aty se me ba me ndosh ndonje fatkqesi i jep oksigjen edhe ajo gruja i ka than ktij djalit thuj ksaj budallices se beba jeme nuk pin oksigjen kjo pin veq tamel hahahhahahahahha. www.drinii1.page.tl

Babë,a ma jep kerrin me dalë??
Per qka i ki kamt djali jem ?   T'Majten e kam per kfaçill,e t'Djathten per kushnic edhe per gaz www.drinii1.page.tl
 
 
 
 
 
Jan kan nihere hasa e hysa edhe jan shkue ne gjermoni edhe e kan vet nanen e vet qysh me than ajo ju ka than thuni ja qi i bjen po edhe jan dal  ne qytet e e kan pa ni bokser e bokseri i ka vet a po doni me u rre ata kan than ja e ti ka rre aj llom i ka ba taj e kan vet nanen e vet qysh duhet me than se ashtu spo bojke ka than thuej najn qi i bjen jo edhe taj jan dal e kan pa at bokserin i ka than bokseri a ju kam rre boll kta kan than jo e ti ka rre aj llomi i ka ba.
 
Jan kan hasa e hysa edhe jan shkue ne diskotek edhe kan than me qa shkojm ka than me taksi kan kcye ata e tani jan dal e kan thirr taksin edhe u ardh tani e kan vet sa bahet per 3 veta aj ka than po ju veq 2 te koki kta kan than a spo vjen edhe ti me neve a.
 
U kan nihere nastradini edhe ni njeri ka than kur nastra dini smun me me mashtrue mue edhe u shkue tani nostradini u ba kishe po e maj murin edhe aj i ka than qa po bon bre ky i ka than po e maj murin edhe ka than a po ma man veq pak te shkoj e te mar ni dru e aj u afrue me e majt e taj nastradini u shkue pej shpie taj jan ardh do njerz edhe e kan vet qka po bon kty ti i ka thann  po e maj murin kta kan than po lsho se muri sbjen po te paska mashtrue nastradini edhe e ka lshue.
 
Jan kan niher 2 buk tu ec rruges edhe e kan pa ni kifle me ajrokrem edhe kan than qy more kaq e vegol i ka lye buzt.
 
U kan nihere nastradini edhe e kan mar ushtart me e que me e gju ne lum edhe tu e que u kan vakti i gjymas vakti i faljes edhe e kan lan nastradininne thes aty edhe asajde ka kalue ni qoban me dele edhe ky ka ba pra nastradini o spo du o spo du aj qobani e ka vet qa bre spo don nastradini i ka than po me qojn me me martue e une spo due ka than ani pra a te nxjerr ty pej thesi e te hie une se une po due me u martue ka than ani u dal nastradini, nastradini ja ka lidh edhe i ka mar delet e ka ec edhe ata si jan dal e kan gjue thesin ne lum edhe ka jan shkue e kan pa nastradinin me dele ka than po o nastradin a te gjuem ty ne lum ky ka than po po atje kish pas dele e i mora qito ata kan than a kish ma ka than po sa dush edhe nastradini i ka afrue delet me pi uje edhe i ka than bini shyt bini se qyre delet e atyneve ju ka ra veq hija ne lum edhe ti kan ra do ka than pse spo don o nastradin ka than po don me mar ma shume e i kan ra edhe tjert edhe i ka myt krejt.
 
U kan nihere ni njeri edhe e ka que djalin e vet me ble fiq edhe tu ec rruges aj tu ba fiq,fiq,fiq ka ba hiq edhe e ka pa ni peshktar edhe aj peshktari ka than pse po thue hiq ti a hiq mos me nxan peshqqi une a ja ka dhez ni shpull edhe ka than thuj sod nja nestra dy edhe tu shkue u kan ni varrim edhe e kan nie tu than sod nja nestra dy edhe ja kan dhez ni shpull edhe i kan than thuj sod nja nestra asnja edhe e ka ble minxi fiqin.
 
 Ishin kan nihere ni amerikan ni serrb edhe ni shqiptar edhe jan kan ne airoplan edhe kan than hajde krejt me e gjue ka ni sen edhe amerikani i ka gjue gerrsharet serrbi e ka gjue krahnin i ka ardh reni shqiptarit edhe shqiptari e ka gjue serrbin.
 
 Jan kan nihere amerikani gjermani edhe shqiptari edhe jan shkue te ni hotel edhe nuk ka pas dhoma edhe ka than aj shyrbyesi veq ni dhom e kena te lir ku eshte ni dhumpir me njanin sy te kuq e ne mujshi me fjet fjetni edhe u shkue gjermani ja ka ba ddhumpiri une jam dhumpiri me sy te kuq edhe u ik qashtu edhe amerikani kur u shkue shqiptari ja ka ba dhumpiri une jom dhumpiri me sy te kuq i ka than shqpitari shuj se te mshoj shuplak e ta boj edhe tjetrin sy te kuq.
 
www.drinii1.page.tl
"Sa kushton qethja e flokeve"? "10 euro". "E sa kushton rroja"? "5 euro" ..."Ma rruj koken, pra" !! 
 
 
Roja i burgit i thot ni t’burgosnit: - Neser du mi pas ktuhen vizllim se vjen drejtori. - Qyqy, edhe ata e zun tu vjedh a?!  ;)  
 
 
 
Shkojne amerikani edhe shqiptari n'kafe edhe po i pyet kamarieri se qka po dojne me pi Amerikani i thot:Gjoni Woker Uiski edhe shqiptari nuk e din e mendon se ai u prezantue edhe po i thot: Hashim Shala koka-kolle.
 
 
 
 Hajnat
 
Hyjnë hajnat të plaçkitin në shtëpinë e Hasës dhe Hysës.
 
“Thirre shpejt policinë”, i thotë Hasa Hysës.
 
Ai i sjell dy numra, por policia nuk vjen dhe hajnat vjedhin dhe shkojnë .
 
Hasa nervozohet:
 
“O Hysë, a e solle numrin 92?”.
 
“Jo, unë e solla numrin 29, thash ndoshta policia iu del hajnave prapa shpine.
 
www.drinii1.page.tl 
  
 
 
              E kam për me hangër
 
Një ditë kishte ardhur veterinari për t’i kontrolluar pulat, dhe i thotë shitësit se pulat e tij kanë HIV – SIDA.
 
Shitësi bën apel që të gjithë t’i kthenin pulat, dhe ashtu bën të gjithë. Vetëm një qytetar nuk e ktheu, dhe i shkoi shitësi në shtëpi:
 
“Pse vetëm ti nuk e ktheve pulen?”
 
Qytetari u përgjigj:
 
“Nuk e kam blerë pulen për t’u martuar me të, po për me hëngër”.
 
               Baballarët
 
Disa fëmijë po mburreshin se i kanë baballarët të shpejtë.
 
Njëri thotë: “Babi im pasi hedh shigjetën, vrapon dhe e kap pa arritur në shenjestër.
 
I dyti: Babi im gjuan me pistoletë dhe e kap plumbin pa arritur shenjestren.
 
I treti: Se mos është ndonjë gjë kjo! Babi im punon në qeveri dhe megjithëse puna i mbaron në orën 16, vjen në shtëpi që në ora 13.
 
 www.drinii1.page.tl
 
                 Logjika
 
 
 
Në klasë mësuesja pyet nxënësit:
 
- Në një pemë janë 5 zogj. Një gjahtar qëllon me çifte dhe vret 3 zogj.
 
- Sa zogj mbeten në pemë?
 
- 2 zogj mësuese, përgjigjet një nxënës.
 
- Bravo e gjete!- thotë mësuesja.
 
Një nxënës tjetër ngrihet dhe e kundërshton;
 
- Në pemë nuk mbeti asnjë zog, mësuese, se u tremben nga zhurma.
 
Mësuesja e vënë në pozitë, mendohet pak dhe i thotë: bravo, më pëlqen logjika që përdor.
 
Po ky nxënës thotë:
 
- Ta them edhe unë një problem mësuese?
 
- Janë 3 femra duke ngrënë akullore, e para e lëpin me majën e gjuhës e dyta me gjithë gjuhen dhe e treta e fut akulloren në gojë, cila nga këto femra është e martuar?
 
- Ajo që e fut gjithë akulloren në gojë, thotë mësuesja.
 
- Jo mësuese, ajo që ka unazë në gisht, por gjithsesi më pëlqen logjika që ndjek.
 
              Shqipëria dhe Amerika
 
 
 
Ishin dy shqiptarë dhe bisedonin se si të pasurohet Shqipëria. Njëri tha kam një ide: t’i shpallim luftë Amerikës, ajo do të na pushtoj dhe kështu do na sjellë dollarë.
 
Mirë e ke ja kthen tjetri, por pas pak e ndërron mendimin dhe thotë:
 
“Jo, është rrezik se nëse ne e fitojmë luftën, atëherë çka do t’i çojmë Amerikës!
 
                    Oqeani
 
 
 
Takohen dy shokë.
 
“A ke ndëgjuar për Oqeanin Atlantik”?
 
“Po”.
 
“Unë e kam kaluar not”.
 
“E ti a ke ndëgjuar për Oqeanin e Vdekur”?
 
“Po more”.
 
“Unë e kam mbytur”.
 
                 BORXHI
 
 
 
Një djalë po shëtiste me të dashuren e tij, kur papritur shikon një person të njohur dhe i thotë të dashurës:
 
- E shikon atë, ka dy muaj që më ka marr borxh 10000 lekë dhe akoma nuk m’i ka kthyer.
 
- As mos prit të t’i kthej, pasi mua ka një vit që më ka marr virgjërinë dhe nuk ma ka kthyer më.
 
www.drinii1.page.tl
 
 
            Kulleri
 
 
 
Vdes njëri dhe kullerat shkojnë për kryeshëndosh.
 
Kulleri: “Hej njerëz, a u mërzitet për tipin bre, shumë i smut o kon a, shumë m’u ka dhimtë a”!
 
Burrat tjerë në dhomë ia kthejnë:
 
“Jo bre s’u kanë smutë, po kerri e ka shkelë”!
 
                      Mjeku
 
 
 
I sëmuri: Doktor, doktor kam edhe 59 sekonda jetë.
 
Doktori: Prit një minutë, të lutem!
 
          Kompjuteri
 
Nje femer, teknike kompjuterash po ndihmonte nje djale qe te vinte ne pune kompjuterin. Pasi gjithshka po perfundonte teknikja i kerkon djalit te zgjedhi nje password. Djali per te bere pak lojra me vajzen i thote dua si password fjalen "penis". Teknikja nuk reagoi dhe e shkruajti fjalen por u shkri nga te qeshurit kur pergjigja e kompjuterit ishte: 
"PASSWORD I PAPRANUESHEM.NUK ESHTE I GJATE SA DUHET"
 
 
     Cigaret
 
-Doktor dua te le duhanin, por nuk di si ti t'ja bej.
-E ke provuar me karamele?
-Po por ato nuk ndizen!...
 
               Ndihma e shpejtë
 
Nje polic therret me telefon ndihmen e shpejte:
-Ndihme, ndihme, kam gelltitur celsin e shtepise,cte bej?
-Hyr nga dritarja.
 
              AMAZONZA
 
Nje eksplorator humb ne pyjet e pafund te Amazones. Pas tre dite bredhjesh me ne fund sheh nje njeri qe del pas nje kacubeje.
I thote:
- O zot,  shpetova,  kam tre dite i humbur dhe me ne fund gjeta nje njeri. Se imagjinon dot se sa i lumtur qe jam.
- Ske perse te jesh fare i lumtur. Une kam 10 vjet qe kam humbur
 
 
           .
 
             Dy shokët e mirë
 
Kishin qen dy shok të mirë dhe kishin pas pir tër naten deri sa jan dehur dhe kishin vendosur te kethehen në shtëpi por ishte shum von dhe nuk kishte ma autobus dhe vendosen me marr nje taxi, shkun te taxisti dhe po e pyesin se sa kushton për tre vet deri te filan rruga, kurse taxsisti po ju thot po ju qenkeni veq dy veta pse po thua tre kurse i dehuri po i thot pse a ti nuk vjen me neve a ?
 
           Qifti i Sapodashuruar
 
Nje çift i sapodashuruar po qendronin ulur ne stolin prane nje peme. Papritur vajza shikon se ne peme po putheshin dy zogj dhe i thote djalit: -Ej shiko shiko bejme edhe ne si ata?! Djali pergjigjet: -Ohuuuuu kush lodhet me hyp ne peme!!!!!
 
 
Nusja dhe vjerra: 
- Ç'u00 ebshtë kjo punë moj nuse? Shoqet e tua zgjohen në oren 08:00 e ti në 12:00. - i ankohet vjehrra nuses çdo ditë. - Po shoqet e tua? Të gjitha shoqet e tua i kanë letrat në banderë e ti ç'ka po pret!? - ia kthenë nusja.
 
Ramazani: 
Pyet një plak një të ri : A po e Agjëron Ramazanin ? Po i përgjijget ky .- Ta bëftë Zoti kabul ! - Edhe Ty ta bëftë Avganistan!-ia kthen ai .
 
Paratë: 
-I thotë miku-mikut. 
- Ah,  sikur t'i kisha të gjitha ato para,  që i kam harxhuar me gra të huaja.
- Po ç'do të bëje tash,  po t'i kishe ato para? 
- Do t'i harxhoja pas grave të tjera,  që tani më duken edhe më të bukura.
 
 
 
Parku: 
Një vogëlushit i bëhet monoton çëndrimi në park: 
-Mami, u mërzita duke qëndruar këtu. 
-Si s´të vjen turp, po të mos ishte ky park s´do të ishe as ti
 
Hajduti 
Hajduti:Një hajdut shkon në Pazar për të shitur rrobat që kishte vjedhur,  por një hajdut tjetër ia vjedhë.Në darkë e shoqja e cila e sheh të mërzitur e pyet: "S'fitove gjë a?" - Hajduti duke qeshur: "-Ku00 ebsaj here i shita me çmimin që i mora.
 
 
 
Djali & Baba: 
Një ditë ma hini baba shuplak,  
e kum ni se s'bon me ja kthy babës dorën,  
t'ju kum kthy n'shkelma.
 
Një nxënës i sapoardhur ne klasën e re pyet mësuesen : “Mesuese a dënohet dikush për diçka që nuk e ka bërë? –“Jo asnjëherë” përgjigjet mësuesja. – Atëherë se besoj se do të më dënoni për detyrat që nuk i kam bërë.
 
 
 
Një shkencëtar Shqiptar po studionte një plesht. “Hidhu” i thote pleshtit,  pleshti hidhet,  “hidhu” pleshti hidhet. Më pas i këput krahët. “Hidhu” i thotë pleshtit,  pleshti hidhet. Raport1: Pleshti me krahë të këputur u hodh. Më pas i pret këmbët. “Hidhu” i thotë,  pleshti hiç,  “hidhu” edhe një herë,  pleshti hiç. Shkencëtari shkruan: Raporti2: Pleshtit kur pret i këmbët,  nuk dëgjon nga veshët.
 
 
 
Një shkencëtar Shqiptar  merr pjesë në një konferencë rreth kërkimeve arkeologjike. Filluan të mburren Amerikanët:  - në vendin tonë gërmuam 25 metra nën dhe dhe gjetëm kabllo telefoni. Dmth të parët tanë kanë përdorur telefona. I vjen rradha Shqiptarit: - Ne në vendin tonë gërmuam 50 m sgjetëm gjë,  gërmuam edhe 50 m të tjerë prapë sgjetëm gjë ... dmth. të parët tanë kanë përdorur celular.
 
 
 
 
 
Ishte ndeshje e madhe,  vetëm se pjesa e parë mbaroi keq. Sulmuesi i qendrës i shkoi huq të gjitha pasat. Përveç kësaj hëngrën edhe tre gola. Në pushim ne dhomat e veshjes sulmuesi qëndror sla llaf pa thënë për albitrin: “ Albitër i shitur,  padrejtësi...” Sa të gjej rastin do ti fus nje shkelm b... Trajneri duke i rënë supeve..: “Kam frikë se do të të shkoj huq edhe ajo...”
 
 
 
Disa fëmijë po mburreshin se i kanë baballarët të shpejtë: Njëri thotë: - Babi im pasi hedh shigjetën vrapon dhe e kap e kap pa arritur  në shënjestër. I dyti: - Babi im gjuan me pistoletë dhe e kap plumbin pa arritur shënjestrën... I treti: Se mos është ndonjë gjë kjo. Babi im është mësues,  megjithëse puna i mbaron në orën 4 vjen në shtëpi që në 1.
 
 
 
Beni kthehet nga shkolla me hundën të gjakosur,  e jëma fillon të bërtasë...Bobo..ctë ndodhi,  ndonjë aksident? – Jo ..e ka fajin magjistari.  – Cili magjistar  - Erdhi ne shkollë për shfaqja. Më mori në skenë dhe me nxorri 100 lekshe nga hundët. – A maskarai...  – Jo jo në fakt ai nuk bëri gjë,  fajin e kanë shokët e klasës..pasi iku magjistari filluan të kërkojnëe a ka para të tjera ne hundë...
 
 
 
Beni para se të shkojë në shkollë i thotë të jëmës se i dhemb barku. E jëma: "Nuk ke ngrënë bukën,  e ke barkun bosh ndaj të dhemb,  po të ishte plot nuk do të të dhembte. Në shkollë mësuesi mxënësve "Fu00 ebmijë më dhemb koka,  mos bëni zhurmë ju lutem." Beni ngrihet në këmbë "Mu00 ebsues,  e keni kokën bosh prandaj,  po të ishte plot nuk do të të dhimbte"
 
 
 
Shkojne Hasa Hysa me vjedh dhe Njani hyn ne magazine me vjedh e tjetri rrin me rujt dhe hyp ne lis. 
Pak me vone vjen atypari nje Polic dhe e shef Hysen ne lis dhe po e vet-qka ke hyp ne lis bre 
E ky i thot: qe po lexoj vjersha 
Polici: hajt ta degjoj nje 
Hysa: O sa mire po rrezon hana ik o Has se tu ... Nana.
 
 
 
 
                                   Muji ishte kthyer nga Afrika! 
                              Hasi e pyet:"cka vrave per ate kohe ne Afrike?" 
                                                     Muji thot: 
          -Vrava 3 leoparda,  pese tigra,  tete elefanda dhe dhjete nopliza! 
                                                         Hasi: 
                                              -Po cka jan ata nopliza? 
                                                          Muji: 
       -Ata ishin te vegjel,  te zeze dhe bertasnin ... NO PLIZ-NO PLIZ !!!
 
 
  
 
Besoj se jeni knaqur se qeshuri.Lini komentin tuaj.
 
 
 
  Sot kemi 3 visitors.Ju faleminderit qe e keni vizituar kete webfaqe  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free