Miresevini
  Shenime per autorët (risi)
 
Vehbi Kikaj:

Vehbi Kikaj (1944-1986).Eshte njeri nder shkrimtaret me te mire te letersise sone per femije.Shkroi poezi,tregime te ndryshme psh.'Sarajet e Bardha'.Veprat e tij me te njohurat jane:'Gurrat' , 'Zogu in argjendë' dhe 'Shtepia ime ka sy'.

Gjergj Zheji:

Gjergj Zheji (1962).Lindi ne Tirane ku edhe jeton.është shkrimtar,studiues dhe perkthyes.Zheji ka botuar disa romane,ndersa per femije vellimet:bie zilja,Tregtimet e krujës,Papagjeli dhe shoket e tij etj.

Ibrahim Kadriu:

Ibrahim Kadriu lindi ne Zhegër te Gjilanit,ndersa jeton dhe punon  ne Prishtine.Ka shkruar disa libra per femije,si vellim me tregime:romane,reportazhe etj.

Ilirian Zhupa:

Ilirian Zhupa (1957) lindi ne Tepelene.Ka punuar arsimtar,gazetar botues.Disa nga vellimet e tij me poezi jane:'Dielli mbi Kaskadë',;Poezi','Mos me pyet ku kam qenë' etj.

Prej dates 01.04.2012 filloj te shenoj edhe me shume autor siq  e kam shkruar edhe ne fillim te faqes si te hapet dhe do te jem me aktive per gjera te kesaj webfaqje.
 
  Sot kemi 7 visitors.Ju faleminderit qe e keni vizituar kete webfaqe  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free