Miresevini
  Fjale te urta humoristike
 

Mos i shiko gunën, shikoji kuletën!

 

Fshati që duket, ka drita!

 

 Guri i rëndë është për themele!

 

 Qentë le të lehin, ti futja vrapit!

 

 Mendja e shëndoshë do kokë të madhe!

 

 Njeriu që vetëm për vete punon, punon një muaj dhe bën 1 milion!

 

 Ku të duket balta më e ëmbël se mjalta! Në çmendinë!

 

 Në rrezik e në nevojë, seicili për hesap të vetë!

 

 Bukë e kripë e zemër! Benz, RedBull dhe femër!

 

 I jep dorën, të merr orën!

 

 Shoku i mirë njihet nga paret!

 

 Burri qe eshte burre e qon taven ne furre e se le te digjet kurre.

 

 Punen e sotme mos e ler per neser,por shtyje sa te mundesh!!

 

Grate jane engjej ne kishe,ne shtepi nje djall e bishe!!

 

 Kush i ban gropen tjetrit...punon ne varreza!!

 

 Kur nxehet i buti bindet i marri ,por kur nxehet i marri bindet edhe gomari.

 

 Dola ne dritare ndeza nje cigare pa pritmas fillova te mendoj per ty e pashe nje traktor me san e shofei ma bani me sy.

 

 Pune-pune dite e nate per me ble nje agregat.

 

 Delja qe ndahet nga kopeja i bohet tullusum edhe ujkut.

 

 Mos harro,puna eshte shendet.Keshtuqe le t'ia leme te semureve te punojne!

 

 Hajdutet te kerkojne o jeten, o kuleten : Grate i duan te dyja!

 

 Mos i nis shume letra te dashures se... bie ne dashuri me postierin!

 

 

 

Mos shiko te tjeret por shikoje veten.

 
  Sot kemi 4 visitors.Ju faleminderit qe e keni vizituar kete webfaqe  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free