Miresevini
  Diqka per kompjuterin tuaj
 

1)Si ta kthejme komjuterin mbrapa

 
SE PARI E HAPNI MENYN (START) DHE SHKNI PASTAJ TE ALL PROGRAMS PASTAJ SHKONI  ACCESSORIES PASTAJ SHKONI SYSTEM TOOLS PASTAJ SYSTEM RESTORE KLIKONI ATY PASTAJ JU DO TE VAZHDONI ME NEXT NEST etj.
 

KUJDES

 
KUR JU TA KTHENI KUMJUTERIN MBRAPA TE GJITHA IKONAT E JUAJA ME PARE DO TE FSHIHEN DHE JU DO TE FILLOONI NGA E PARA POR NESE JU JENI  TE VENDOSUR DHE ME PAS NUK MUND TE FUTNI PROGRAMET NE KOMJUTERIN TUAJ JU MUND TE ME SHKRUANI NJE KOMENT DHE NESE MUND TJU NDIHMOJ DO TJU SHKRUAJ NE IMELL ADRESEN TUAJ SE SI DUHET TA INSTALONI AT PROGRAM

2)Windows shortuct

 
 
 
F11  Ne Internet Explorer mund te shikoni faqen ne Full Screen ose normal
 
Windows+E  E hape Internet Explorer
 
Windows+M  Minimizon te gjitha faqet e hapura
 
Ctrl+Esc  Hapin Menyne e programeve(start)
 
Alt+Prt Scr  Mund ta fotografoni vetem Faqen aktive(Jo edhe Desktopin)
 
Ctrl+P  Print
 
Windows+F  Hape faqen e cila kerkon gjera nga kompjuteri juaj(Search)
 
Ctrl+L  Hape nje faqe te vogel ku mund te shkruani web faqe tjeter(por e hape ne te njejte faqe)
 
Ctrl+W  Mbylle faqen ose dokumentin e hapur
 
Ctrl+D  Per ta futur nje faqe ose web site ne Favorite
 
Windows+Tab  Mund ti zgjidhni dhe ti hapni faqet e minimizuara(pa e perdorur mausin)
 
Alt+F4  E mbylle faqen e hapur e nese nuk ka faqe te hapur e hape kutine per fikjen e Kompjuterit
 
Ctrl+N  Hape faqe te re ne Internet Explorer
 
Ctrl+Z  Rikthen komanden qe e keni japur
 

F2  E nderron emrin e failit te selektuar

Vizitues te nderuar nuk po e di se qka ju duhet juve tjeter por nese iu duhet ndonje gje ju mund te me kontaktoni mua tek linku kontakto me mua dhe une ndoshta do te mund te ju ndihmoje.
 

 

 

 
  Sot kemi 7 visitors.Ju faleminderit qe e keni vizituar kete webfaqe  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free